Jestem przedszkolanką i zamierzałam zrobić dekorację Groty Narodzenia Chrystusa potocznie nazywanej stajenką. Nie wiedziałam jednak jak stworzyć sztuczne skały – z pianki poliuretanowej nie wyglądają zbyt ładnie, a miały się wkomponować pomiędzy ścianami i równocześnie zamaskować rury ogrzewania, biegnące z podłogi do stropu. W sieci trafiłam na stronę skalisty.pl – to firma, która produkuje sztuczne skały, figury ze syntetycznych skał a dodatkowo skałki do akwariów, na baseny, do wesołych miasteczek oraz choćby firm! Nie spodziewałam się, iż sztuczne skały są tak popularnie stosowane w przedsiębiorstwach czy w obiektach ogólnego użytku. Sztuczne skały idealnie wkomponowują się w otoczenie, zatem mogłam w tym roku zamówić szopkę, która wyglądała jakby stworzona z prawdziwych kamieni albo uformowana w skale. Równocześnie firma skalisty.pl podsunęła mi multum rozwiązań, jak obudować nieestetycznie wykonane instalacje w prywatnym domu, oraz także jak można przygotować dodatkowe ściany dla dzieci w ich pokojach, albo skałki wspinaczkowe do zabawy.

Posted in Bez kategorii.

Sytuacje drogowe są niekiedy bardzo trudne, jeżeli idzie o określenie sprawcy wypadku i uzyskanie odszkodowania – kancelaria odszkodowania Kraków. Jeśli w wypadku samochodowym, motocyklowym, komunikacyjnym czy z udziałem pieszego ucierpiały obie strony, można dochodzić zadośćuczynienia z OC sprawcy albo odszkodowania w ramach bycia pokrzywdzonym od ubezpieczyciela, bez względu na stopień winy – odszkodowanie z oc sprawcy. Czasami na wypadek wpływa więcej elementów niż nieuwaga, niezastosowanie się do przepisów drogowych, takich jak np. wymuszenie pierwszeństwa. Jeżeli pragniesz porady prawnej w sprawach odszkodowań zarówno dla kierowcy, pasażera lub sprawcy wypadku, zgłoś się do kancelarii, która rozstrzyga kwestie dochodzenia odszkodowań po wypadkach. Ja miałam wypadek koło Krakowa, poniekąd z mojej winy, jednak także wpłynęły na niego warunki pogodowe, za szybka jazda innych użytkowników drogi itd. Tylko dzięki współpracy Kancelarii Effect z Krakowa – odszkodowanie dla pasażera, dostałam odszkodowanie zarówno za uszczerbek na zdrowiu, jak również wyrównanie za zniszczenie samochodu.

Posted in Bez kategorii.

Odnawialne źródła energii (w skrócie OZE) to takie rozwiązania technologiczne, jakie umożliwiają uzyskiwać siłę wiatru, słońca czy wody do produkcji energii elektrycznej czy cieplnej. Przede wszystkim mam na myśli elektrownie wiatrowe – w Polsce jeszcze mało popularne ze względu na ograniczenia prawne, a ściślej mówiąc, niedoskonałość ustawy o wiatrakach, która decyduje kto i gdzie może zamontować wiatrak prądotwórczy. To samo dotyczy konstrukcji elektrowni fotowoltaicznych, używających promieniowanie słoneczne, jakie później może być użyte do napędzania pomp ciepła. Dziś baterie solarne może założyć niemalże każdy, oraz niejednokrotnie może ubiegać się z tego tytułu o dofinansowanie na założenie paneli słonecznych oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Takie rozwiązania pozwalają na naturalne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do codziennego życia i ratują setki hektarów lasów przed wycięciem – pompy ciepła. Również zasoby węgla kamiennego, brunatnego, gazu oraz ropy naftowej, nie są w Polsce aż tak ogromne, żebyśmy mogli liczyć na pozyskiwanie z nich energii w przyszłych kilkudziesięciu latach. Warto więc zainwestować w odnawialne źródła energii, jakie zupełnie się nie kończą, są tańsze w obsłudze oraz nie niszczą środowiska. Żywimy nadzieję, iż Nasz Rząd przyjmie ustawę, umożliwiającą korzystanie z OZE.

Posted in Bez kategorii.

Chciałabym w swoim nowoczesnym mieszkaniu zadbać o każdy szczegół wyglądu pomieszczenia. Mam obecnie niemało pomysłów na interesujące fototapety, poduszki z nadrukami, nawet chciałam nadrukować własny tekst na rękawicach kuchennych. Dużą popularnością cieszą się koszulki oraz bluzy z oryginalnym nadrukiem – bluzy z nadrukiem torby ekologiczne na zakupy – koszulki z nadrukiem. Jednakże jeżeli chodzi o pojedyncze zlecenia na mniej oczywistych przedmiotach, znacznie trudniej znaleźć firmę, która realizuje takie nadruki. Niektóre moje pomysły chcę zlecić do haftowania, bo czasem łatwiej wyhaftować parę literek lub kształt, zamiast nadrukować lub naprasować duży element. Niedawno zamawiałam poduszki z tekstami w ramach upominków świątecznych na http://littlethings.pl, gdzie też podpatrzyłam parę pomysłów na fajne teksty lub grafiki. Ogólnie szybko wykonali zlecenie i jestem niezmiernie zadowolona zarówno z materiału, jak i jakości zrealizowania projektu, zarówno jeśli chodzi o poduszki – poduszka z nadrukiem, jak również o bluzy.

Posted in Bez kategorii.

Na maturze próbnej z polskiego, jaką pisały wszystkie klasy, trafiłam na artykuł literacki z okresu średniowiecza. Nie wiedziałam, jak zrobić jego interpretację, jak określić podmiot liryczny, gatunek poezji lub epokę literacką, w której tekst został napisany. Jedyne, co mnie uratowało, to Nieboska komedia. Wiedziałam, że napisał ją Dante Alighieri i inny utwór próbowałam zinterpretować na kanwie tej opowieści, ponieważ nic innego nie przychodziło mi do głowy. Następnie poszukałam w internecie różnych bryków na temat poezji średniowiecza oraz tak trafiłam na portal www.poezja.org, gdzie odkryłam multum opracowań z języka polskiego, biografie autorów, charakterystyki epok literackich i dokumenty oryginalne. Nie musiałam dzięki temu poszukiwać informacji po notesach z ubiegłych lat. Dziś wiem, że przygotuję się do matury bez marnowania czasu na ponowne czytanie książek, wierszy i opracowań – wiersze Alighieri. Wystarczy, że powtórzę sobie epoki literackie, główne nurty w działalności, autorów oraz dzieła. Gotowe interpretacje oraz skrócone informacje kluczowe zaoszczędziły mi rzeczywiście wiele czasu oraz zachodu.

Posted in Bez kategorii.

Domy letniskowe nad morzem do wynajęcia są mocno oblegane latem, szczególnie w czasie wakacji, gdy masowo wyruszamy na wakacje. W sezonie trudno znaleźć jakiekolwiek miejsca noclegowe dla 2, 3 , 4 czy znaczniejszej liczby osób. Warto pomyśleć o wyjeździe nad morze w bardziej spokojnym czasie, poza wakacjami letnimi – wówczas łatwiej wynająć domy na noclegi – Władysławowo. Szczególnie popularne stały się letniskowe domki ogrzewane, w jakich można mieszkać nawet jesienią i zimą. Jeśli wolicie spędzać czas nad morzem, bez względu na to, czy jest upalne lato, czy wietrzna jesień, polecam odwiedzić Władysławowo. To miejscowość znana ze spokojnej okolicy, gdzie można odpocząć od hałasu miasta, imprez, tłumów turystów. Władysławowo leży dokładnie nad morzem, dlatego jest świetnym miejscem dla osób, które nie wiedzą, dokąd się wybrać na krótki urlop, żeby odpocząć. Również to doskonała alternatywa dla osób, jakie zamierzają wyjechać gdzieś, gdzie mogą zabrać ze sobą psa, kota czy podróżować z innym stworzeniem. Bliskość natury, plaże, lasy, cisza i spokój – taki relaks jest możliwy za małe pieniądze, w Polsce, niezależnie czy wybierasz się z rodziną, czy szukasz opcji dla pary – Władysławowo. W obu przypadkach możesz liczyć na tani nocleg nad morzem w domach letniskowych, a na pewno odnajdziesz polecane noclegi o znacznym standardzie, w atrakcyjnych cenach. Zatem, jeżeli chcesz spędzić wolny czas w spokojnej okolicy, polecam Władysławowo nad naszym morzem – Władysławowo domki!

Posted in Bez kategorii.

Prowadzę średnią firmę, w jakiej zatrudniam 8 osób, ale czasami moi pracownicy pragną pracować z domu, skąd nie posiadają dostępu do służbowego intranetu, gdzie zapisujemy wszystkie pliki i najistotniejsze dane firmy. Kiedyś myślałem, iż ciekawym rozwiązaniem jest umieszczanie wszelkich informacji na forum pracownicze. Pojawił się również pomysł zorganizowania wspólnego serwera FTP. Niestety na forum robił się bałagan, każdy wrzucał pliki gdzie chciał, rozmnażały się wątki, i nikomu nie chciało się wtedy wyszukiwać w archiwum niezbędnych informacji. Pomysł z serwerem również nie był do końca świetny, ponieważ jeśli ktoś udostępniał plik i nadawał mu nieoczekiwaną nazwę, albo plik miał kilka wersji na pecetach pracowników i potem każdy wrzucał własną wersję, nie można było błyskawicznie odszukać nowych wersji. Dopiero jak odszukałem program z pulpitem zdalnym – Zdalny pulpit: www.tsplus.pl/zdalny-pulpit-terminal-serwer-dla-opornych/, tak zwany Serwer terminalowy: www.tsplus.pl/terminal-serwer/, wszystko zaczęło działać jak należy. Serwery terminalowe pozwolą na równoczesne korzystanie z tych samych zasobów kilku ludziom, bez względu na miejsce pracy. Ponadto serwery terminalowe zapewniają proste tworzenie kopii zapasowych baz danych, kontrolę pracy i rozładowują obciążenie sieci firmowej. Wykorzystuję takie rozwiązanie każdej firmie, która chce ułatwić sobie zarządzanie zadaniami oraz udoskonalić pracę. Źródło: tsplus.pl.

Posted in Bez kategorii.

Ogrzewanie podłogowe w wersji elektrycznej. Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu Taki rodzaj ogrzewania charakteryzuje się niskim kosztem instalacji (nie wymaga pomieszczenia kotłowni, instalacji centralnego ogrzewania, komina), aczkolwiek w eksploatacji jest droższe. Lecz dla średnich, lub energooszczędnych domów, może to być optymalna recepta. Ogrzewanie podłogowe
Można też zamontować ogrzewanie podłogowe elektryczne w wersji akumulacyjnej. Koszt podłogówki
Wtedy grubsza warstwa betonu w podłodze nagrzewa się w momencie taniej, nocnej strefy taryfowej, a energia cieplna emitowane jest przez resztę dnia. To pozwala grzać dom elektryką, aczkolwiek sporo taniej.
Ogrzewanie podłogowe w wersji cieczowej jest bardziej popularne. Istnieje dużo zalet tego rozwiązania. Daje nam to dobry rozkład temperatury w pomieszczeniach gdyż cieplej jest przy posadzce. Dzięki temu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym może być o 2°C zimniej niż w pomieszczeniu ze zwykłymi grzejnikami, a mimo to nie odczujemy tego. Grzejniki nie zajmują miejsca na ścianach.

Posted in Bez kategorii.

Jestem przełożoną klasy oraz poszukujemy upominków dla nauczyciela matematyki oraz nauczyciela polskiego w ramach upominku na ukończenie roku szkolnego od uczniów. W związku z tym, że w bieżącym roku piszemy maturę, chcielibyśmy przekazać coś oryginalnego, z dedykacją lub życzeniami, żeby było podpisane, od kogo. Również zależy nam, aby to było coś niezwykłego, atrakcyjnego i niebanalnego – prezent dla nauczyciela. Możemy oczywiście kupić pióro do pisania, zegar i kwiaty, ale to pewnie kupi jakakolwiek inna klasa. Uważam, iż dobrym planem jest nabycie figurki polonistki z uczniem przy tablicy czy coś w tym rodzaju, ponieważ znalazłam w necie firmę, robiącą takie gadżety na zamówienie. Istnieje również szansa wygrawerowania napisu od kogo, daty i dedykacji z życzeniami. Jednak moja klasa chce kupić upominek klasowy za bardzo dużą sumę i trudno wymyślić coś wyjątkowego, co spodoba się panu i jednocześnie jest ekskluzywne oraz drogie. Macie może jakieś pomysły, co nabyć nauczycielowi – prezent od uczniów? Najlepiej, aby to nie było coś zwyczajnego – prezent dla nauczyciela.

Posted in Bez kategorii.

Teraz będzie o bateriach słonecznych. Zainteresowałem się tematem, bowiem planuję rozlokować na dachu rodzinnego domu oraz na dachu przedszkola, którego jestem dyrektorem, panele słoneczne. Fotowoltaika to dla mnie temat nowoczesny, ale już zebrałem kilka potrzebnych danych, dotyczących montażu baterii słonecznych, kosztów zainstalowania, warunków technicznych oraz kosztów utrzymania rocznego – panele fotowoltaiczne. Wcześniej nie wiedziałem, iż jest to tanie rozwiązanie, gdyż nawet płacąc miesięczny abonament za użytkowanie paneli solarnych, w skali roku obliczyłem, że zyskam wiele oszczędności, na które nie mogę liczyć w przypadku używania prądu z elektrowni. Posiadanie własnej elektrowni słonecznej, czyli farmy fotowoltaicznej na dachu czy niedaleko zasilanego budynku, przynosi więcej korzyści i jest korzystniejsze niż tradycyjne opłacanie prądu z elektrowni. Również jest to podejście ekologiczne, którego wybór gwarantuje satysfakcję na lata. Ile można zaoszczędzić na zastosowaniu paneli słonecznych? Zysk osiąga nawet 50% kosztów w skali roku, co daje naprawdę pokaźną sumę po kilku lub nastu latach przetwarzania energii słonecznej na prąd. Prąd z baterii fotowoltaicznych można wykorzystać do oświetlenia, ogrzewania domu, grzania wody czy do ładowania agregatów prądotwórczych. Używając naturalnej energii, możemy być niezależni od przerw w dostawie prądu, spowodowanych burzą, ulewą, powodzią lub zerwaniem linii trakcyjnych.

Posted in Bez kategorii.